2017 UPA National Teams

8-Ball Team Rosters

The Sweet Leaves – IL
TC: Kyle Nishi
Jackie Nishi
Carl Nishi
Cory Coulter
Eli Kim
Bananas – FL
TC: Jason Jones
Peggy Singleton
Sarah Qinn
Joshua Weatherford
Michael Morgan
TENacious – AL
TC: Jay D. Agnew
Rob Dickerson
Bruce Demers
Kathryn Graham
Raymond Norwood
Timothy Warrick
8 Ball Rebels – TX
TC: Mike Linville
Ryan Schmidt
Betty Robinson
Rusty Cox
Adam Stevens
Bryan Delacruz
Debra Garcia
QUE!? – CA
TC: Jonathan Lanzetti
John Hong
Carlos Cruz
Anthony Gonzalez
Crystal LeBard
Desert Dawgs – AZ
TC: Richard Haynes
Ken Schortgen
Stephanie Ponessa
XLNXRST – AZ
TC: Steve Willet
Chuck Gates
Chuck Webb
Lights Out – CA
TC: Tyler Buffington
Hector Jimenez
Michael Megyery
Carlos Flores
T-Rex Hates Pushups – GA
TC: Chris Xavier
Mica Xavier
Ivo Tamm
Donald Averiett
Joey Wong
Justin Anthony
Dimitri Tarassenko
Chuggernauts – NC
TC: Raymond Laws
John Stewart
Denine Howell
Christine DuBois
Brian Irwin
Erica Dicarlo
Num Nums – MO
TC: Charlie Maize
Roger Busboom
Allen Larremore
Kimberly Maize
Dennis Covel
Angela Campbell
Brad Gilkeson
Samantha Faris
Tim’s Terrors – IA
TC: Tim Brown
Lisa Brown
Ron Shannon
Quincy Southers
Clint Hutchinson
Arden Baty
Outlaw 8 – IA
TC: David Raye
Dennis Stoddard
Mike Holdeman
Leroy Cunningham
Derick Scoular
Terry Camp
Taking it to Pound Town – FL
TC: Brandon McAdam
Nicole McAdam
Jerry Burleson
Michele Kitchen
Zack Wright
Josh Collins
Todavia mas Fino – CA
TC: Ivan Dorantes
Raul Rodarte
Chris Rangel
Angel C. Peralta
Esteban Bahena
The Punishers – TX
TC: Enrique Soriano
Charlie Watana
Sergio Martinez
Matt Martin
Casey McCoy
Rerease the Rions – CA
TC: David Vallejo
Scott Vallejo
Chelsea Daveata
Andrew Seja
Gabriel Basurto
ELMN-8 – TX
TC: Austin Martin
Danial Evans
Win Bassford
Charlie Li
Sherry Borden
Shut up and Shoot – MO
TC: Todd Stuerke
Roger Geary
Kyle Arrington
Neil Sword
Gene Early
Kim Early
Scott Beard
Matthew Gould

9-Ball Team Rosters

Back in Black – WA
TC: Ryan Rosen
Deanna Rosen
Dixie Meier
Soni Telarico
Tom Bunch
Harry Orr
Nine Iron – TX
TC: Greg Duarte
Betty Robinson
Lee Mosler
Adam Stevens
Charlie Roberts
Andrew Cagle
Flatliners – NC
TC: Raymond Laws
John Stewart
Tyler Space
Craig Schneid
Newton Whitman
Outlaw 8 – IA
TC: David Raye
Dennis Stoddard
Ernie Kummer
Leroy Cunningham
Mike Holdeman
Nine Lives – FL
TC: David Haas
Robert Peeples
Todd Benz
Shannon Benz
John Sehl
Ronnie Barlow
Jim Holland
Karen Bedtelyon
Motley Crew – WA
TC: Deirde Sels
Jeannie Lawrence
Josh Ethridge
Silas Springsteen
Robert R. Mckim Thomas
Eduardo Vera
Nicholas Gibson
Orla Poole
10 for the Money – NJ
TC: Evan Glasofer
Michael Strauss
Carl Marcincavage
James Burke
Mark Cable
Easy St. – AL
TC: Charles Heavel Sr.
Richard O. Roberts
Mike Hefren
Allen Farrell
Scott Johnson
James Fancher
Last Updated 2.14.17